Tenisistki Żaczka w półfinale Pucharu Polski

28 stycznia 2018 roku w  Tomaszowie Lubelskim rozegrano eliminacje wojewódzkie w Pucharu Polski w tenisie stołowym. W rywalizacji 3 osobowych drużyn ogromny sukces odniosła nasza drużyna wygrywając cały turniej, a tym samym prawo reprezentowania naszego województwa w półfinale krajowym.

Dziewczyny w składzie: Szewczak Weronika, Tymicka Kinga, Kowalska Julia w półfinale pokonały Roztocze Szczebrzeszyn 4 : 1, a w finale  Lewart Lubartów 4 : 2. W całym turnieju komplet punktów zdobyła Weronika, razem z Kingą wygrały wszystkie gry podwójne. Mecz finałowy znakomicie rozpoczęła Kinga wygrywając z jedynką Lewartu Anią Lipsko 3 : 0. Reszta była formalnością bo Weronika nie dała szans rywalkom.

Dziewczyny powtórzyły sukces starszych koleżanek z roku 2006 gdzie puchar województwa wywalczyły Kamila Baran, Paulina Staniak i Dominika Bogusz. Pozdrawiam dziewczyny i już dziś zapraszam na półfinał krajowy który najprawdopodobniej zostanie rozegrany w Fajsławicach. Mogą do nas przyjechać drużyny z ekstraklasy: Nadarzyn, Białystok, Lidzbark Warmiński.

Tadeusz Bochniarz – trener