To nowe karty do głosowania głosowały na PSL?

09 wybory 2014

Głosowanie w lokalu wyborczym w Suchodołach

To przez te „książeczki” do głosowania PSL osiągnął tak dobry wynik – mówi prezydent Nowej Soli i wcale nie jest jedynym, który tak sądzi.

W tegorocznych wyborach mieszkańcy otrzymywali karty do głosowania na radnych gminnych, do powiatów i sejmików w formacie A5, spięte w formę „zeszytów” czy w przypadku dużych miast wręcz „książeczek”. W poprzednich wyborach głosy oddawaliśmy na dużych kartach, które też nie były zbyt wygodne. Nie brakuje opinii, że zamiana „płacht” na „książeczki” to było niefortunne rozwiązanie. – Moim zdaniem dla wielu, szczególnie starszych ludzi, to było bardzo niewygodne – mówi politolog dr Ryszard Kessler.

Podobnie sądzi Elżbieta Morawska ze stowarzyszenia Mam Prawo Wiedzieć. – Sama będąc w lokalu wyborczym ledwie kilka minut, byłam świadkiem jak starsza pani pytała ile osób ona ma zaznaczyć i gdzie. To jak widać wcale nie było takie oczywiste, bo jednak oprócz listy na prezydenta mieliśmy jeszcze trzy listy w formie „książeczek” każda po kilka stron i łatwo się było pogubić.

Więcej…

Źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/