Trawniki: Apel o pomoc osobom potrzebującym

Źródło: AFP PHOTO / DMITRY KOSTYUKOV

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Trawnikach w związku z okresem zimowym zwraca się z prośbą do Mieszkańców Gminy Trawniki o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby: bezdomne, starsze, samotne, niepełnosprawne oraz inne potrzebujące pomocy lub wsparcia. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia. Tym osobom ciepło, ludzka serdeczność, poczucie solidaryzmu społecznego, pomoc międzysąsiedzka niejednokrotnie pozwolą pokonać i złagodzić kłopoty bytowe.

Jeżeli posiadacie Państwo informacje o osobach przebywających w opuszczonych budynkach, nocujących na klatkach schodowych, w piwnicach, bądź innych miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu, w związku z zimowymi miesiącami proszę o kontakt z jedną z poniższych instytucji:

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Trawnikach – tel. 81 585-60-47 – w dniach i godzinach pracy: poniedziałek – piątek: 730 – 1530;

  • Policja – tel. 997 – całodobowo;

  • Europejski numer alarmowy tel. 112;

  • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 81 532-70-97, bezpłatna infolinia: 987 – całodobowo, e-mail: dysor@lublin.uw.gov.pl – całodobowo.

Źródło: http://www.trawniki.pl/