Trawniki: Areszt za próbę przekupienia policjantów

37-latek z gminy Trawniki trafił we wtorek do policyjnego aresztu za usiłowanie przekupienia funkcjonariuszy świdnickiej drogówki. Będący pod wpływem alkoholu kierowca zaoferował policjantom 400 zł w zamian za odstąpienie od zatrzymania mu uprawnień do kierowania.

Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli renault, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Chcąc nakłonić funkcjonariuszy do „przymknięcia oczu” na jego stan trzeźwości i odstąpienia od zatrzymania mu prawa jazdy zaoferował im po 200zł dla każdego.

Próba przekupstwa zakończyła się natychmiastowym zatrzymaniem kierowcy i osadzeniem go w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od niego gotówkę w kwocie 1000 zł. Grozi mu dodatkowo grzywna lub areszt, a także zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl