Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka

Źródło zdjęcia: www.facebook.com/lotkrasnystaw/

W sobotę 13 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa w Żółkiewce zorganizowała kolejny VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Żółkiewka. W rozgrywkach uczestniczyło 55 szachistów z wielu ośrodków Lubelszczyzny: Biłgoraja, Chełma, Dorohuska, Woli Uhruskiej, Fajsławic, Krasnegostawu, Kraśnika, Krężnicy Jarej, Lublina, Świdnika, Opola Lubelskiego, Wojsławic, Żółkiewki i spoza naszego województwa – Rzeszowa. W tym roku rozgrywki zyskały dodatkowo międzynarodowy zasięg, bowiem w zawodach uczestniczył zawodnik z Ukrainy.

Organizację turnieju wspierały kluby szachowe z Fajsławic, Chełma, Krasnegostawu i Lublina, dostarczając sprzęt szachowy niezbędny do rozgrywek.

Otwarcia turnieju dokonali: Zastępca Wójta Gminy Żółkiewka pan Wojciech Kaczmarczyk oraz pani Danuta Błaszczak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żółkiewce, życząc wszystkim sukcesów.

Turniej rozgrywany był systemem 9 rund z tempem gry 10 minut z bonusem 5 sekund za każdy wykonany ruch. Sędzią zawodów był Zbigniew Bednarczyk z Fajsławic.
Rozgrywki odbywały się z podziałem na trzy kategorie wiekowe: juniorów młodszych /dzieci do 13 lat/, juniorów starszych /od 14 do 17 lat/ i seniorów. Z ogólnej liczby 55 zawodników grupa juniorów młodszych liczyła 20 osób, juniorów starszych – 15, a seniorów – 20.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych grup otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Żółkiewka. Nagrody zawodnikom wręczyli: Zastępca Wójta pan Wojciech Kaczmarczyk oraz pani dyrektor Danuta Błaszczak.
W tym roku puchar Wójta wywalczył zawodnik z Ukrainy – Igor Merkuryev, który zdobył 8 punktów z 9 możliwych.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:
Juniorzy młodsi /do 13 lat/:
1. Baran Kamil /Fajsławice/ – 5,0 pkt.
2. Mucha Adrian /Biłgoraj/ – 5,0 pkt.
3. Mucha Eryk /Biłgoraj/ – 5,0 pkt.
4. Tkaczyk Igor /Fajsławice/ – 4,0 pkt.
5. Drozd Mikołaj /Chełm/ – 4,0 pkt.

Juniorzy starsi /od 14 do 17 lat/:
1. Mucha Hubert /Biłgoraj/ – 6,0 pkt.
2. Iwańczuk Krzysztof /Chełm/ – 6,0 pkt.
3. Bojczewski Rafał /Świdnik/ – 6,0 pkt.
4. Bojczewski Mateusz /Świdnik/ – 5,5 pkt.
5. Sawa Daria /Fajsławice/ – 5,5 pkt.
Seniorzy:
1. Merkuryev Igor /Ukraina/ – 8,0 pkt.
2. Cymbała Ireneusz /Krężnica Jara/ – 7,5 pkt.
3. Świca Rafał /Kraśnik/ – 7,0 pkt.
4. Łuczkiewicz Arkadiusz /Wojsławice/ – 6,5 pkt.
5. Bolesta Wojciech /Żółkiewka/ – 6,5 pkt.

Turniej sprzyjał integracji miłośników szachów w regionie, potwierdzając potrzebę na tego typu spotkania i przeznaczenia swojego wolnego czasu na to cenne hobby. Podczas rozgrywek zawodnicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz ciastka i napoje.

Źródło: www.facebook.com/lotkrasnystaw/