Kolonia Siedliszczki: Uczestnik kolizji, ofiarą wypadku

Wypadek SiedliszczkiŚwidniccy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Na skutek zderzenia się trzech pojazdów do szpitala trafiły trzy osoby, 58-letni kierowca tira, 38-letni kierowca peugeota oraz pasażer. Alkomat potwierdził, ze uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci apelują do świadków zdarzenia o informację w tej sprawie oraz jednocześnie alarmują o szczególną ostrożność na drodze.

Dzisiaj, w godzinach porannych, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego w miejscowości Kolonia Siedliszczki na krajowej 17. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 58-letni obywatel Ukrainy kierujący tirem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Renault. Na skutek czego doszło do zderzenia się obu pojazdów. Z uwagi, iż 61-letni kierowca renówki nie mógł się samodzielnie wydostać ze swojego auta, kierowca tira wysiadł z ze swojego pojazdu i chciał mu udzielić pomocy. W tym momencie nadjechał osobowy peugeot, który uderzył w kierowcę tira. Na miejscu interweniowały dwie karetki pogotowia ratunkowego, które zabrały do szpitala kierowcę tira jak również 38-letniego kierowcę peugeota i jego pasażera. Policyjny technik kryminalistyki wraz z policyjną grupą dochodzeniowo-śledczą wykonali oględziny miejsca zdarzenia jak i pojazdów. Na miejscu interweniowali również strażacy.

Jak potwierdził alkomat wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci ustalając okoliczności tego wypadku proszą świadków o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku – tel. 997 lub 81 749-42-10. Jednocześnie stróże prawa apelują o szczególną rozwagę i ostrożność na drodze.

Źródło: KWP Lublin