Uczniowie z Fajsławic najlepsi w zmaganiach sportowych w roku szkolnym 2014/2015

Zmagania sportowe 2014_2015 1

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/lotkrasnystaw?fref=ts

W ostatni czwartek 25 czerwca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie uroczyście podsumowano zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy, które odbywały się na szczeblu powiatowym w roku szkolnym 2014/2015. Wśród szkół podstawowych najwięcej punktów w całym roku szkolnym, a tym samym I miejsce w rankingu zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach zdobywając 162,5 pkt.

Podsumowanie dotyczyło trzech kategorii: Igrzysk (dla uczniów szkół podstawowych), Gimnazjady (dla uczniów gimnazjów) i Licealiady (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Kryterium oceny były osiągnięcia poszczególnych szkół we wszystkich zawodach, w różnych dyscyplinach sportowych.

Jeśli chodzi o Igrzyska to wśród szkół podstawowych najwięcej punktów w całym roku szkolnym, a tym samym I miejsce w rankingu zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach zdobywając 162,5 pkt. Wyprzedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie (145,5 pkt.), a trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym (124 pkt.). Łącznie w Igrzyskach sklasyfikowano 19 szkół.

Zmagania sportowe 2014_2015 2

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/lotkrasnystaw?fref=ts

Wśród gimnazjów najlepiej wypadła reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie (146 pkt.) Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum w Izbicy (139 pkt.), zaś na trzecim Gimnazjum Nr 1 w Krasnymstawie (132pkt.).

W kategorii Licealiada wśród szkół ponadgimnzjalnych I miejsce wywalczyło po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie (232 pkt.). Na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida (139 pkt.), zaś na trzecim – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.

Wymienionym reprezentacjom szkół puchary i dyplomy wręczali m.in.: starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki oraz Janusz Pędzisz członek Zarządu Powiatu.

SM