Ugodziła męża nożem

policjaPod zarzutem uszkodzenia ciała swojego męża oraz znieważenia i naruszenia nietykalności interweniujących policjantów do policyjnego aresztu trafiła 67-letnia mieszkanka Zamościa. Kobieta po sprzeczce z mężem ugodziła go nożem w udo. Wcześniej razem spożywali alkohol. 73-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po południu dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego zamojskiej komendy o fakcie udzielania pomocy 73-letniemu mieszkańcowi Zamościa z raną kłutą uda. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ugodzony został nożem przez żonę. Wcześniej obydwoje spożywali alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do sprzeczki, w trakcie której kobieta sięgnęła po nóż i zadała mężowi cios. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 67-latkę. Kobieta podczas zatrzymania była agresywna, szarpała się z policjantami, nie wykonywała poleceń i kierowała wobec nich obelżywe słowa.

Pod zarzutem uszkodzenia ciała męża, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z interweniujących funkcjonariuszy kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Była nietrzeźwa. 67-latka w organizmie miała 1,7 promila alkoholu. Mąż kobiety trafił pod opiekę lekarzy. Mężczyzna również był pod działaniem alkoholu. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przez 67-latkę czyny, grozić może kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KWP Lublin