Ukradł kable do badań sejsmicznych

Kable sejsmiczne

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Za kradzież urządzeń przeznaczonych do badań geofizycznych odpowie przed sądem 45-letni mieszkaniec Świdnika. W chwili gdy został zatrzymany przez policjantów posiadał przy sobie skradziony sprzęt o łącznej wartości ponad 3300 zł.

W minioną niedzielę policjanci ze świdnickiej patrolówki zauważyli na jednej z ulic Świdnika mężczyznę z rowerem, na którym przewieszone były kable i urządzenia. Sprzęt okazał się skradzioną własnością firmy, która prowadzi badania na terenie powiatu świdnickiego. Wartość odzyskanych urządzeń przekracza 3300zł. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą świdniccy kryminalni. Za kradzież mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, iż kable sejsmiczne wraz z osprzętem nie mają żadnego zastosowania w gospodarstwie domowym, a ewentualna miedź odzyskana z przerobu kabli stanowi znikomą wartość w porównaniu ze stratami w wyniku uszkodzenia instalacji, które mogą opiewać na wiele tysięcy złotych.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/