Ułatwienia dla niepełnosprawnych w krasnostawskim ZUS

ZUS Krasnystaw

ZUS w Krasnymstawie jest teraz jeszcze lepiej przygotowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – szczególnie tych, które mają trudności z poruszaniem się.

Systematycznie dostosowujemy swoje placówki terenowe do potrzeb osób z różnymi typami niepełnosprawności. Pod koniec ubiegłego roku przyszedł czas na prace w krasnostawskim biurze, mieszczącym się przy ul. PCK 13 – informuje Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju. Gruntowny remont przeszły toalety, które teraz spełniają wszelkie wymogi sanitariatów dla osób z niepełnosprawnościami. Zmieniono również główne drzwi wejściowe do budynku. Obecnie są to automatycznie rozsuwane drzwi z czujnikiem ruchu. To ułatwi wejście do biura klientom o kulach, osobom  na wózkach inwalidzkich, a także rodzicom prowadzącym wózki z dziećmi.

Cieszymy się, że do dotychczasowych udogodnień dla klientów mogliśmy dodać kolejne. Wielu spośród naszych interesantów to osoby w podeszłym wieku i z problemami zdrowotnymi. Musimy dbać o to, żeby również oni czuli się w naszej placówce komfortowo – dodaje Piotr Kucharczyk, kierownik Biura Terenowego ZUS w Krasnymstawie. Do tej pory biuro dysponowało pochylnią, która umożliwia wjazd do budynku na wózku. Od lat działają tu również udogodnienia dla osób niesłyszących i niewidomych. To między innymi system kolejkowy, który kieruje klienta do właściwego stanowiska poprzez komunikaty głosowe i kierunkowe wyświetlacze. Natomiast osoby głuche mogą porozmawiać z urzędnikiem w języku migowym. W całym 2018 roku placówka obsłużyła około 26,5 tys. klientów.