Unia skorzystała z prezentu

Frasatti Fajsławice logo

W drugim meczu obecnego sezonu Frassati musiał przełknąć gorycz porażki.

Spotkanie w Rejowcu przez długi okres I połowy nie było porywającym widowiskiem, kibice nie obejrzeli chociażby jednej dogodnej sytuacji bramkowej. Praktycznie do 35 min. gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 37 min. z pozoru niegroźne uderzenie Karola Szczepanika znalazło drogę do siatki i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Unia poszła za ciosem czego efektem były kolejne dwie bramki i praktycznie zrobiło się po meczu. W przerwie spotkania trener naszej drużyny Waldemar Krakiewicz wprowadził debiutanta Pawła Kozaka co okazało się słusznym posunięciem. Frassati nie mając nic do stracenia ruszył do przodu. W 48 min. bramkarza gospodarzy próbował pokonać Łukasz Skorek, jego uderzenie jednak minęło światło bramki. Minutę później strzałem głową niewiele pomylił się Paweł Kozak.

Pomimo niepowodzeń zespół nie dawał za wygraną. Kontaktowe trafienie zaliczył ruchliwy Paweł Kozak, który dopełnił formalności po podaniu Łukasza Skorka. Dziesięć min. później Unia ponownie wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Rzut rożny na bramkę zamienił Michał Danielczuk. Kolejne trafienie nie załamało naszej drużyny.

W 74 min. sędzia podyktował rzut wolny dla naszego zespołu w odległości 18 m. Do piłki podszedł Piotr Trała i kapitalnym uderzeniem zmniejszył rozmiary porażki. Chwilę później mieliśmy bliźniaczą sytuację. Do rzutu wolnego ponownie podszedł Trała, jego uderzenie strącił Skorek, jednak na nasze nieszczęście piłka odbiła się od poprzeczki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się dwubramkową wygraną Unii. Po meczu z gry zespołu zadowolony był trener Krakiewicz, który nie ukrywał, że trochę brakuje nam szczęścia. Kolejne spotkanie Frassati rozegra w niedzielę z Kłosem Chełm.

2 kolejka, 27.08.2014, godz. 17:00
Unia Rejowiec – Frassati Fajsławice 4:2 (3:0)
Szczepanik 37′, Huk 44′, Danielczuk 45+3′ 63′ – Kozak 53′, Trała 74′

Unia R.:

Frassati: Dzirba – Madeja, Trała Cry, Błaziak, Baran, J.Olech, K.Pluta, Ł.Kasperek Embarassed, K.Przebirowski
(Innocent 66′ Kostecki), P.Olech (Innocent 46′ Kozak Cry), Skorek