W Fajsławicach stanie fotoradar

To już niemal pewne. Najpóźniej w październiku tego roku w Fajsławicach stanie fotoradar.

Na początku 2016 r. prawie 1400 mieszkańców podpisało się pod wnioskiem o montaż fotoradaru w Fajsławicach. Impulsem akcji była śmierć 48 letniej kobiety, która przechodząc przez przejście została śmiertelnie potrącona przez rozpędzone auto. Petycja trafiła do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który po trzech miesiącach odmówił instalacji urządzenia. Powodem negatywnej decyzji było zakończenie budowy systemu takich urządzeń w naszym kraju. Temat odżył około dwóch miesięcy temu. Informacje potwierdził na ostatniej sesji wójt Tadeusz Chruściel. Zapowiedział, że jest szansa na instalację urządzenia jeszcze w sierpniu.

Aby zweryfikować te informacje wystąpiliśmy z zapytaniem do źródła, czyli Inspektoratu Transportu Drogowego. Odpowiedział nam Maciej Zwoliński z Wydział Instalacji oraz Utrzymania Urządzeń. Potwierdził, że jego instytucja planuje budowę fotoradaru. Nie chciał nam jednak podać dokładnej daty: – Na obecnym etapie nie można precyzyjnie określić daty instalacji, natomiast można zakładać, iż urządzenia zostanie zainstalowane do końca października 2017 r.

Urządzenie ma stanąć przed centrum Fajsławic od strony Lublina i jego oko ma być skierowane właśnie w tym kierunku.

Ustawienie fotoradaru jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego zamontowanie zmniejsza liczbę wypadków o ponad 50 procent.

SM