W Krasnymstawie uprawiał konopie na dachu

Konopie

Krasnostawscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego dilera. Wpadł podczas transakcji, do której doszło na jednej z ulic Krasnegostawu, a wraz z nim 27-letni klient. Policjanci ustalili także , że 20-latek uprawiał konopie. Odurzające rośliny zasadził na dachu jednego z bloków. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 5 roślin. Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczyli kilkanaście gramów amfetaminy.

W środę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Krasnegostawu. Kiedy na jednej z ulic 20-latek i jego 27-letni kolega dokonywali transakcji, nie wiedzieli, że są obserwowani przez funkcjonariuszy. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Okazało się, że młodszy z nich sprzedał drugiemu działkę marihuany.  Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

W trakcie dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie, policjanci ustalili, że 20-latek uprawiał konopie. Sadzonki znajdowały się  na dachu jednego z bloków. Większe rośliny wysadzał później w pobliżu rzeki Wieprz. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 roślin na dachu oraz 2 sadzonki w okolicach rzeki. Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania 20 latka  policjanci zabezpieczyli ponad 11 g amfetaminy.

Mężczyznom postawiono zarzuty. 20-latek odpowie za udzielanie i uprawę środka odurzającego. Odpowiedzialności nie uniknie również jego 27-letni kolega, któremu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Lublin