W niedzielę biegniemy na dychę po Lublinie

W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 startuje w Lublinie „Pierwsza dycha do maratonu”. Do jutra można się jaszcze zapisywać przez Internet, ale już wiadomo, że ten bieg będzie rekordowy pod względem ilości uczestników. Także największa z dotychczasowych będzie reprezentacja biegaczy z naszej gminy.

trasa-pierwszej-dychy

„Dycha do maratonu” to cykl czerech imprez sportowych organizowanych w Lublinie przez Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe. Za każdym razem zawodnicy pokonują dystans dziesięciu kilometrów. Mają one na celu przygotowanie biegaczy to Maratonu Lubelskiego, który zazwyczaj odbywa się na początku maja.

W tym roku trasa pierwszej „Dychy” wiedzie drogami obok Zalewu Zemborzyckiego. W poprzednich latach biegi odbywały się już w tych okolicach i biegacze bardzo sobie chwalili tą lokalizację. Pomimo, że do biegu zostało jeszcze kilka dni , do udziału w biegu zgłosiła się już rekordowa ilość 1400 zawodników. Zapisy przez Internet trwają jeszcze do jutra. Zazwyczaj spóźnialscy mogli zgłaszać się jeszcze przed samym biegiem, ale jeszcze nie wiadomo czy organizator zdecyduje się na to tym razem.

Po raz kolejny silną reprezentację będzie miała także nasza gmina. Na liście startowej można już odnaleźć 8 osób z Fajsławic. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja pomiędzy Łukaszem Plutą i Karolem Przebirowskim. Obydwaj startowali już w imprezach biegowych i zajmowali bardzo wysokie miejsca. Dotychczas panowie wymieniali się pozycją lidera biegaczy z naszej gminy, jednak Karol ostatnio pauzował ze względu na kontuzję, a Łukasz w tym czasie przebiegł V Półmaraton Chmielakowy z rewelacyjnym czasem 01:36:10 i zajmując 62 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

LISTA STARTOWA

Na koniec wszystkim biegaczom z naszej gminy proponujemy wspólne pamiątkowe zdjęcie. W tym celu prosimy o kontakt na adres mailowy: redakcja@fajslawice24.pl lub przez wiadomość prywatną na Facebooku.

SM