W tym roku festynu nie będzie

festyn grafika

Co roku był. Jak nie „Zielnik Fajsławicki” to „Zróbmy to razem”, a w zeszłym roku I Wojewódzkie Święto Ziół. W tym roku jednak w Fajsławicach prawdopodobnie nie będzie żadnego rodzinnego festynu.

To była tradycja już od kilkunastu lat, że w lecie w Fajsławicach odbywał się rodzinny festyn. Podobne imprezy odbywają się we wszystkich sąsiednich gminach. Zawsze była to dobra okazja, żeby się trochę pobawić i spotkać znajomych. Im większą gwiazdę dało się do nas ściągnąć, tym więcej sąsiadów można się było spodziewać w odwiedzinach. W tym roku prawdopodobnie wszystko się zmieni.

W związku z licznymi zapytaniami czytelników serwisu o to czy jakakolwiek impreza się odbędzie, zwróciliśmy się do gminy o informację czy w roku 2016 w Fajsławicach planowany jest festyn, a jeżeli tak, to o wykaz planowanych atrakcji. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź o następującej treści: „W odpowiedzi na zapytanie dotyczące Festynu informujemy, że na rok 2016 Gmina Fajsławice nie zaplanowała zorganizowania Festynu.”

Zdanie to brzmi jednoznacznie, jednak jak udało nam się ustalić, kilka dni temu wójt poszukiwał pieniędzy na organizacje imprezy. Niewiele jednak osiągnął. Czy będzie próbował dalej? Nie wiemy.

SM