WARNING!!! ACHTUNG!!! – W okolicach Lubartowa budują farmę wiatrową [Fotorelacja]

Dzięki uprzejmości redakcji serwisu naszabramow.pl zamieszczamy relację z budowy farmy wiatrowej na terenie gmin Abramów i Michów:

Tego, że budują nie da się nie zauważyć, chociaż budowa trwa od kilku miesięcy, to do tej pory było to grzebanie w ziemi – drogi, fundamenty, plus związany z tym hałas nieustannie jeżdżących ciężarówek.  A teraz nawet mieszkańcy sąsiednich gmin będą mogli obserwować postępy prac i nie trzeba będzie nikogo informować, co słychać na budowie.

Na razie szczególnie mieszkańcy Sosnówki mogą z bliska popatrzeć na zarys tego, co czeka ich w przyszłości, dla niektórych wielkość przewożonych elementów, szczególnie śmigieł, była zaskoczeniem, żeby nie powiedzieć szokiem. Dla tych, co czekali z utęsknieniem i nadzieją,  dzisiejszy dzień może być źródłem ogromnej satysfakcji, że nareszcie, że doczekali, że budują i zbliża się złoty deszcz, bo jak to przewodnie hasło brzmiało? – Rwać ile się da! Bo jeśli nie u mnie to u kogo? – czy jakoś tak podobnie.

Jedno jest pewne, od dziś krajobraz, w którym żyliśmy do tej pory, przechodzi do historii, jakie inne zmiany (społeczne, demograficzne, ekonomiczne, zdrowotne i inne) przyniesie ten wiatrakowy eksperyment, okaże się po pewnym czasie. Na obecnym etapie można już zauważyć pewien podział, jaki nastąpił w naszej lokalnej społeczności, nie da się ukryć (ujmując lapidarnie), że wiatraki podzieliły ludzi.

Poniżej krótka fotorelacja z dzisiejszego dnia, taki jeden dzień z budowy z terenu Sosnówki.

Foto R.Adamczyk

RSCN4677

DSCN4661 DSCN4663 DSCN4665 DSCN4675-1000x750 DSCN4706 DSCN4725 DSCN4729 RSCN4678 RSCN4680