Włamywacze z Trawnik zatrzymani

Włamywacze z Trawnik

Świdniccy i piaseccy policjanci ustalili, że to najprawdopodobniej trzech młodych mężczyzn w wieku 18, 20 i 28 lat włamało się do jednego z domów w miejscowości Kolonia Trawniki. Do zdarzenia doszło na przełomie października i listopada tego roku. Ich łupem padły m. in. elektronarzędzia i sprzęt AGD. Wartość strat to kwota blisko 4 tys. złotych.

Świdniccy i piaseccy policjanci realizując czynności służbowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło na przełomie października i listopada tego roku w ciągu dwóch ostatnich dni zatrzymali trzech mieszkańców gm. Trawniki. Funkcjonariusze podejrzewają, ze to 18, 20 i 28-latek działając wspólnie włamali się do jednego z domów w miejscowości Kolonia Trawniki. Ich łupem padły m. in. elektronarzędzia oraz sprzęt AGD.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich, policjanci ujawnili większość ze skradzionych przedmiotów. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci wraz z Prokuraturą w Świdniku ustalają okoliczności działania mężczyzn. Przestępstwo kradzieży z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KWP Lublin