Wojewoda przyznał kolejne środki na przebudowę dróg

Droga publiczna

Wojewoda Wojciech Wilk wręcza umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej w ramach NPPDL

Wojewoda Wojciech Wilk wręczył przedstawicielom ośmiu samorządów województwa lubelskiego umowy na dofinansowanie ich inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Wśród samorządów, które dziś odebrały umowy są: Powiat Hrubieszowski, Miasto Włodawa, Gmina Tarnogród, Gmina Garbów, Gmina Kamionka, Gmina Zakrzówek, Gmina Poniatowa, Gmina Niedźwiada.

– Cieszę się, że minęło tak niewiele czasu od chwili, w której ostatnio podpisywaliśmy umowy z samorządami na dofinansowanie ich inwestycji drogowych. Było to 18 czerwca i wtedy zapowiadałem, że już wkrótce będziemy mogli złożyć podpisy pod kolejnymi umowami. Tak się dzieje dzisiaj i oto kolejne powiaty i gminy mogą rozpocząć inwestycje drogowe, które są tak potrzebne lokalnym społecznościom – powiedział wojewoda Wojciech Wilk.

Tegoroczna edycja NPPDL w województwie lubelskim to 67 inwestycji na sumę 160 milionów złotych z czego prawie 75 milionów złotych to pomoc rządu. Ilość dofinansowanych projektów prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/