Wojewódzki Turniej Szachowy w Fajsławicach

Turniej Szachowy fotorelacja 0

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy Szkół Podstawowych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. W turnieju wzięło udział 63 drużyny, w skład których weszło 209 uczestników z 34 szkół województwa lubelskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Zbigniew Pyda i Zbigniew Bednarczyk.

Turniej Szachowy fotorelacja 1

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

III miejsce Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie

Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce w turnieju. Skład drużyny był następujący: Daria Sawa, Aleks Dunda, Weronika Hanc, Filip Olech, Mikołaj Dzirba, Szymon Sałaga, Kamil Baran, Igor Tkaczyk, Jakub Jagiełło i Paweł Dzirba.

Turniej Szachowy fotorelacja 2

Na zakończenie najlepszym drużynom wręczono puchary, a 3 najlepszych zawodników otrzymało medale. Tak duża liczba uczestników turnieju świadczy o rosnącym zainteresowaniu ta dyscypliną, co niezmiernie nas cieszy. Z drugiej jednak strony było to dla naszej szkoły duże wyzwanie organizacyjne – 209 uczestników i około 60 opiekunów. Z wypowiedzi uczestników, rodziców i opiekunów wynika, że wszyscy miło spędzili czas na zawodach. Za pomoc w organizacji Mistrzostw serdecznie dziękujemy p. Jadwidze i Zbigniewowi Bednarczykom, p. Alicji Greczkowskiej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Turniej Szachowy fotorelacja x

Źródło: http://www.sp-fajslawice.pl/