Wpadł, gdy kradł paliwo

Policjanci z Izbicy na gorącym uczynku kradzieży zatrzymali 19-latka z gminy Skierbieszów. Młodzieniec z koparek zaparkowanych na terenie kopalni piasku skradł łącznie 300 l oleju napędowego powodując straty blisko 2 tysięcy złotych. Wczoraj usłyszał zarzuty.

O godzinie 0: 45 w sobotnią noc policjanci z Izbicy zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży paliwa z terenu kopalni piasku w Dworzyskach. Kiedy mężczyzna swoim vw golfem próbował odjechać z miejsca przestępstwa mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 19-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego pobytu w tym nieuczęszczanym miejscu. Powód zdradzał natomiast stan jego odzieży. Była oblana cieczą, czuć też było zapach oleju napędowego. Dodatkowo w pojeździe funkcjonariusze odnaleźli kanister i lejek. Sprawdzili też teren piaskowni. W zbiorniku jednej z koparek pozostawiony był gumowy przewód oraz plastikowy kanister. Wszystkie okoliczności wskazywały, że młody mężczyzna kradł olej napędowy. Został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Jak ustalili stróże prawa od grudnia ubiegłego roku mężczyzna co najmniej kilkakrotnie zakradał się do koparek i spuszczał paliwo. Łącznie skradł 300 l oleju napędowego powodując straty blisko 2 tysięcy złotych. 

Wczoraj usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania i kary grzywny. Pieczę nad nim będzie sprawował też kurator sądowy.

Źródło: KWP Lublin