Wszyscy lekarze przejdą do Siedlisk?!

WP_000304

Znamy kolejne szczegóły zmian w opiece medycznej na terenie naszej gminy. Pod koniec marca, w publikacji „Część lekarzy przejdzie do Siedlisk” informowaliśmy o planach przeniesienia części specjalistów do dawnego budynku Ośrodka Zdrowia w Siedliskach. Dzisiaj rano władze gminy opublikowały, po naszych naciskach, protokół z posiedzenia komisji zajmującej się sprawami zdrowia w naszej gminie. Wynika z niego, że najpewniej cała Filia Ośrodka Medycznego DMP zostanie przeniesiona do Siedlisk.

Oto fragment tego dokumentu:

Przewodniczący Komisji poprosił o zabranie głosu Pana Jerzego Portkę – Prezesa Zarządu Ośrodka Medycznego DMP, który przedstawił informację dotyczące ośrodka. Powiedział min. iż Ośrodek DMP w Fajsławicach jest jedynym wiejskim ośrodkiem o tak rozbudowanej specjalizacji. Lokal w Fajsławicach opinią sanepidu nie spełnia warunków i najprawdopodobniej docelowo jego lokalizacja zostanie przeniesiona do Siedlisk. Od miesiąca lipca zaczną być realizowane świadczenia w zakresie: rehabilitacji; kardiologii; laryngologii; ginekologii- pozostałe specjalizacje pozostaną w Fajsławicach tj: lekarz rodzinny, okulistyka. Planowane jest podwyższenie budynku w miejscowości Siedliska. Jest już na to zgoda konserwatora zabytków. W przyszłości planujemy otworzyć zakład opiekuńczy dla mieszkańców gminy Fajsławice i Rybczewice.

Całość protokołu znajdziecie TUTAJ.

W całej sytuacji dziwi nieco stanowisko radnych. Z protokołu wynika, że jedynie radna Monika Rozwałka dociekała, czy nie dałoby się wyremontować budynku w Fajsławicach, tak aby zaczął spełniać wymagania SANEPIDU. Nikt z radnych nie zażądał jednak dostarczenia dokumentów, czy ekspertyz, które uzasadniałyby te zmiany. Nikt nie zapytał też, co stanie się z budynkiem ośrodka zdrowia w Fajsławicach. Radni wiedzieli o tych planach na ostatniej sesji, ale żaden z nich nie odważył się powiedzieć o tym głośno.

A co wy uważacie o tych zmianach? Czy jesteście za przeniesieniem opieki medycznej do Siedlisk? Z całą pewnością mieszkańcy gminy powinni wypowiedzieć się w tej sprawie.