Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej i Mini ZOO w Leonowie

Dnia 20 maja 2017 r. uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej i Mini ZOO w Leonowie.

Pobyt w Muzeum Wsi Lubelskiej umożliwił dzieciom podróż w czasie, przeniósł je do dawnych czasów wsi, dworu i miasteczek. Dzieci mogły zobaczyć dawne życie, wyposażenie domów oraz zakładów usługowych szewca czy fryzjera.

Następnym punktem wyjazdu było Mini  ZOO w Leonowie. Dzieci z bliska mogły obejrzeć: strusie afrykańskie i strusie emu, kozy afrykańskie, świnki peruwiańskie, kangura, konia,  lamę, osiołki i gęsi. Obcowanie ze zwierzętami sprawiło uczniom wiele radości, zwłaszcza, że niektóre ze zwierząt można było dotknąć, pogłaskać lub nakarmić. Dzieci miały okazję zdobywać wiadomości w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Po tych  intensywnych  przeżyciach posiliły się kiełbaskami upieczonymi nad ogniskiem. Ogromną atrakcją a zarazem niespodzianką było przyrządzenie jajecznicy ze strusiego jaja. Samodzielnie przygotowany posiłek bardzo dzieciom smakował – jedzenie zniknęło z talerzyków w mgnieniu oka. Po tak wyczerpującym dniu dzieci wróciły z uśmiechem na twarzy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Małgorzata Klusek

FOTOGALERIA