Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

Dnia 30 maja 2017 r. dzieci z klas I-IV Szkoły Podstawowej w Siedliskach Drugich  udały się na wycieczkę autokarową do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. Pierwszym celem podróży było oceanarium „Oceanika.

Dzieci miały tam  możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał je w „podróż” po morzach i oceanach opisując ich  mieszkańców. A było co podziwiać… Dzieci z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

Po zwiedzeniu oceanarium przyszła pora na następny punkt zwiedzania, a mianowicie  „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków przedstawionych w skali 1:20. Wielką atrakcją okazały się tutaj zestawy multimedialne, w których nagrane zostały informacje o każdej budowli. Dzieci z wielką uwagą słuchały tych opowieści. Ogromną atrakcją i chyba najbardziej wyczerpującą była Kraina Zabaw. Dzieci zwiedziły  również  Brzozową Zagrodę, gdzie  obejrzały  przebywające tam zwierzęta.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciły do Siedlisk,  gdzie czekali już na nich  stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla dzieci będzie pięknym wspomnieniem.

Małgorzata Klusek

FOTORELACJA