Zatrzymali pijanego na obwodnicy Piask

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca vw sharana, który w tym stanie poruszał się na ekspresowej 12-tce. Informację o nietrzeźwym kierowcy policjanci otrzymali od innego użytkownika dróg. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny świdnickiej Policji odebrał telefon od jednego z kierowców. Z jego zgłoszenia wynikało, że  drogą ekspresową S-12 porusza się  volkswgen sharan, którego sposób jazdy wskazuje, że kierowca może być nietrzeźwy.

Kilka minut później w rejonie zjazdu do Piask policjanci zatrzymali do kontroli kierującego wskazanym autem. Za kierownicą siedział 42 – letni mieszkaniec gminy Siedliszcze.

Jak się okazało, podejrzenie innego kierowcy było słuszne. Badanie trzeźwości 42-latka wykazało blisko 3,5 promila w jego alkoholu.

Stróże prawa uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Jazda samochodem w tak znacznym stanie upojenia mogła stanowić bardzo poważne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Na podkreślenie zasługuje aktywna postawa innego kierowcy, którego telefon na Policję zapobiegł być może kolejnej tragedii drogowej.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/