Wypadki na drogach powiatu

Wypadek wrzesień 2015 1

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego. Pierwsze miało miejsce w miejscowości Krupe, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Jak się okazało sprawca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niespełna dwie godziny później w miejscowości Siennica Królewska Duża, kierujący Volkswagenem na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Pięć osób trafiło do szpitala.

Wczoraj przed południem dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu w miejscowości Krupe. Na miejscu policjanci  ustalili, że kierujący osobowym Mitsubishi wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocykliście. Motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie lekarz stwierdził u niego ogólne potłuczenia. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że kierujący Mitsubishi 60-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw  w organizmie miał dwa i pół promila alkoholu. 39-letni motocyklista był trzeźwy.

Wypadek wrzesień 2015 2

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Niespełna dwie godziny później w Siennicy Królewskiej Dużej doszło do kolejnego, bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący Volkswagenem 19-letni mieszkaniec miejscowości Baraki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie do rowu i dachując zatrzymał się na środku jezdni. On oraz podróżujących z nim czworo pasażerów w wieku od 16 do 19 lat, trafili do szpitala. Wszyscy podróżujący Volkswagenem byli trzeźwi.

Funkcjonariusze kolejny raz apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność na drodze! Pamiętajmy, że jako kierowcy ponosimy odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie i życie ale i osób które przewozimy oraz zdrowie i życie innych użytkowników dróg.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/