Wypadki na siedemnastce

Wypadek Busa S17

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/

Odwilż, błoto pośniegowe, a zatem śliskie i mokre nawierzchnie dróg w połączeniu z niedostosowaniem prędkości jazdy – mogą przyczyniać się do kolizji i wypadków. O dużym szczęściu mogą mówić dwaj kierowcy, którzy dzisiejszego poranka jadąc drogą krajową stracili panowanie nad swoimi pojazdami i uderzyli w przydrożne barierki ochronne. Policjanci apelują o szczególną ostrożność.

Dzisiaj, tuż przed godz. 6.00 na trasie krajowej S-17/12 20-letni kierowca osobówki jadąc w kierunku Lublina stracił panowanie na pojazdem i obijając się o barierki ochronne z obu stron jezdni wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Skończyło się na zdenerwowaniu i uszkodzeniu auta.

W niespełna dwie godziny później 40-letni obywatel Niemiec kierując pojazdem dostawczym w miejscowości Bystrzejowice w podobnych okolicznościach swoją jazdę skończył na przydrożnej barierce. Nie potrzebował pomocy medycznej.

W obu tych przypadkach, jak potwierdził alkomat, kierowcy byli trzeźwi. Najprawdopodobniej powodem zdarzeń była nadmierna, niedostosowana do trudnych warunków na drodze, prędkość jazdy. Policjanci apelują zatem o szczególną rozwagę i ostrożna jazdę.

Źródło: KWP Lublin