Wypadki z udziałem pieszych. Pamiętajcie o odblaskach.

Przejście dla pieszych

Minionej doby na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków. Wśród 9 osób poszkodowanych 5 to osoby piesze. W wypadku ze skutkiem śmiertelnym również zginął pieszy. Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że wcześniej zapada zmrok, nawierzchnia bardzo często jest mokra, a sami piesi nie zawsze posiadają odblaski. Przypominamy, że od 31 sierpnia br. pieszy niezależnie od wieku ma obowiązek umieszczenia na ubraniu elementów odblaskowych w porze od zmierzchu do świtu.


 

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło wczoraj w Garbowie Drugim po godzinie 19.30. Kierująca Fordem Fiestą 34-latka potraciła pieszego mężczyznę. W wyniku zdarzenia 62-letni pieszy zmarł. Z ustaleń policjantów na miejscu wypadku wynika, że nie posiadał elementów odblaskowych i ubrany był na ciemno.  Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Kierująca była trzeźwa.

Wśród 9 osób poszkodowanych w innych wypadkach 5 to osoby piesze. w Lublinie kierujący kia 64-latek potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię. Do zdarzenia doszło przy ul. Grabskiego około godziny 16. Kierujący był trzeźwy. Do kolejnego zdarzenia doszło przed godzina 17.00 przy ul. Kunickiego kierujący VW 29-latek potrącił 62-letnią pieszą na oznakowanym przejściu dla pieszych.  Natomiast przy ul. Popiełuszki kierująca VW 35-latka potrąciła 79-letnią kobietę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że piesza wtargnęła na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu.  Do potrąceń pieszych doszło także w Świdniku i Żabiej Woli.

Policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że wcześniej zapada zmrok, nawierzchnia bardzo często jest mokra, a sami piesi nie zawsze posiadają odblaski. Przypominamy, że od 31 sierpnia br. pieszy niezależnie od wieku ma obowiązek umieszczenia na ubraniu elementów odblaskowych w porze od zmierzchu do świtu.

Źródło: KWP Lublin