Wysoka forma tenisistek Żaczka

20161126_095026

Mistrzostwach Polski Kadetek w Drzonkowie

W ostatnich tygodniach rozegrano kilka ważnych turniejów tenisowych z udziałem naszych zawodników. Wyniki świadczą o ich stale rosnącej formie.

Tydzień temu w sobotę 19 listopada, w Kraśniku odbył się II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów i kadetek, na którym bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci. Drugie miejsce zajęła Weronika Szewczak, uzyskując awans na II grand prix polski w Drzonkowie. Szóste miejsce zajęła z kolei Kinga Tymicka, pokonując między innymi Sandrę Niedzwiecką z Zamościa, jedną z faworytek turnieju. Cztery zwycięstwa odniósł także Konrad Korzeniowski, a Damian Szyszko dwa.

20161127_101400

Weronika Szewczak z trenerem kadry wojewòdzkiej Jarosławem Maruszczakiem

W ubiegłą niedzielę 20 listopada w Piaskach rozegrano memoriał Adama Sawickiego i  Macieja Marczewskiego. W jednej grupie rozgrywali swoje mecze dziewczęta i chłopcy. Szkoła podstawowa z gimnazjum. Zwyciężyła Weronika Szewczak pokonując w finale kolegę klubowego Konrada Korzeniowskiego. Czwarte miejsce wywalczyła Kinga Tymicka. Biorąc pod uwagę, że dziewczyny rywalizowały  razem z chłopcami wynik należy uznać za bardzo dobry. Weronika ograła między innymi swojego kolegę Biszczanika z II-go ligowej TUKS-SOK-MECH Tomaszów Lub.

W środę 23 listopada 2016 r. w Kocudzy odbyły się mistrzostwa SZS „Gimnazjada Wojewódzka”. Mocno obsadzony turniej, wiele spotkań na wysokim poziomie. W 1/2 finału po dramatycznym meczu Weronika Szewczak uległa Michalinie Górskiej, a w meczu o trzecie miejsce Gabrysi Jakoniuk. Czwarte miejsce w takim turnieju gdzie o zwycięstwie decyduje trochę szczęścia, to bardzo dobry wynik.

W Piątek pod opieką trenera kadry Wojewódzkiej  z nadziejami i bojowym nastawieniem Weronika wyjechała do Drzonkowa na II Grand Prix Polski kadetek i kadetów. Drzonków to klub Lucjana Błaszczyka, trenujący w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich G.P.P.  Uczestniczki mistrzostw rozpoczęły rywalizację w grupach. Weronika rozpoczęła rewelacyjnie wygrywając swoje mecze 3:0, 3:0, 3:1 .W turnieju głównym, w fazie pucharowej rozegrała prawdziwy bój z zawodniczką Spójni Warszawa wyrywając 4:3, co pozwoliło jej awansować do 1/8 finału. Tam niestety uległa Julii Tomeckiej KTS Mysłowice, zajmującej szóste miejsce na liście krajowej. W niedzielnym spotkaniu o miejsca 17-24  nie dała rady Ninie Ossowskiej (MKS Brzeg Dolny) rozstawionej z nr „12”. Ostatecznie Weronika uplasowała się na miejscach 21-24 dobywając 76 pkt. Słowa podziękowania dla rodziców, trenerów i opiekunów.

W ostatnią sobote 26 listopada 2016 r. w Bełżycach odbył się VIII turniej Grand Prix LZS, podsumowujący cykl ośmiu turniejów w 2016 r. Bardzo dobrze spisała się Kinga Tymicka zdobywając II miejsce w kategorii młodziczek. Weronika w kategorii seniorek zajęła I miejsce, natomiast Bartek Świdnik był piąty.