Zapadła decyzja o przebiegu obwodnicy Fajsławic

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Lublinie w dniu 8 kwietnia 2016 r. podjął decyzję, w której zdecydował między innymi o przebiegu drogi ekspresowej S17, na odcinku od Piask do przejścia granicznego w Hrebennem. To w ramach tej inwestycji ma być wybudowana obwodnica Fajsławic.

Pomimo pojawiających się ostatnio plotek nie było żadnych niespodzianek. RDOŚ wybrał opcję preferowaną przez inwestora, czyli przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach inwestycji w Fajsławicach ma być wybudowany także węzeł drogowy, który połączy „ekspresówkę” z drogą wojewódzką 838, biegnącą w kierunku Trawnik. Decyzja RDOŚ rozstrzygnęła także w kilku innych istotnych kwestiach. Między innymi  określiła zasady prowadzenia prac budowlanych, miejsca postawienia ekranów akustycznych i budowy przejść dla zwierząt.

Przebieg drogi ekspresowej S17 na terenie gminy Fajsławice

Wybrany został przebieg drogi oznaczony na mapie kolorem ciemno zielonym. Źródło opracowania: GDDKiA

To czy droga powstanie nie jest jeszcze przesądzone. Co prawda inwestycja znalazła się w planie budowy dróg do 2023 roku (z możliwością przedłużenia do 2025), jednak ostatecznie przesądzi o tym zasobność portfela Skarbu Państwa.

Decyzja RDOŚ nie jest jeszcze ostateczna. Z jej treścią można się zapoznać w Lublinie, siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, przy ul. Bazylianówka 46.

Obwieszczenie S17

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć TUTAJ.

SM