Zaproszenie na rajd rowerowy śladami bitwy pod Fajsławicami

Zaproszenie do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym

W imieniu członków grupy nieformalnej „Młodzi pasjonaci rowerów z okolic Fajsławic” oraz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic mam zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszym „I rajdzie rowerowym Drogami Bitwy Fajsławickiej 1863 roku” – który odbędzie się już w najbliższy piątek 12 czerwca 2015 roku.

Mapa przebiegu trasy rowerowej

Mapka z przebiegiem I rajdu rowerowego – Drogami Bitwy Fajsławickiej 1863 roku

Rajd jest sponsorowany ze środków dotacji konkursowej Funduszy Inicjatyw Obywatelskich „Lubelskie Lokalnie’ 2015” prowadzonego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, a ponadto: Gminę Fajsławice, Gminę Trawniki, ENERGOREMONT Sp. z o.o. Krasnystaw, ZOMAR S.A. Lublin, OSM Piaski, dzięki czemu nie tylko udział w nim będzie bezpłatny, ale wszyscy jego uczestnicy otrzymają wartościowe pamiątki.

Legenda do mapki

Legenda do mapki

Chcecie poznać historię bitwy pod Fajsławicami 24 sierpnia 1863 roku, jednej z największych i najtragiczniejszych w całym Powstaniu Styczniowym razem z młodzieżą ze Szkół Gimnazjalnych w Fajsławicach, Siedliskach Drugich, Trawnikach, Szkoły Podstawowej w Oleśnikach wraz z ich nauczycielami, łącząc to z aktywnym wypoczynkiem… Macie możliwość wzięcia 1 dnia urlopu z pracy gdziekolwiek by ona nie była, w miarę sprawny rower własny czy pożyczony, a przede wszystkim chęć i odwagę – nie zwlekajcie, zapiszcie się do udziału w tym naszym wspólnym przedsięwzięciu.

FIO_MPiPS_logo1

Rajd sponsorowany jest ze środków dotacji konkursowej Funduszy Inicjatyw Obywatelskich „Lubelskie Lokalnie’ 2015” prowadzonego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskie

Zgłoszenia osób dorosłych przyjmujemy do czwartku 11 czerwca 2015 r. godz. 2400, w wyjątkowych sytuacjach w chwili rozpoczęcia rajdu w piątek 12 czerwca 2015 r. przy kościele w Oleśnikach po zakończonej Mszy Świętej z godz. 900. Preferowane zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres e-mail: polski.adam@op.pl lub telefonicznie: Adam Polski 693 288 901, Andrzej Zaborowski 609 642 814, Wiesław Sysa 691 952 352. Zgłoszenia młodzieży szkolnej z wymienionych wyżej szkół z gmin: Fajsławice i Trawniki przyjmują upoważnieni nauczyciele i wychowawcy.

Adam Polski

prezes Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic