Zaproszenie: Sobótki Krasnostawskie 2017

Stowarzyszenie Pod Napięciem i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają 17 czerwca o godzinie 19.00 na „Palinockę Pod Światowidem – Sobótki Krasnostawskie 2017”. To już trzecia edycja imprezy, poprzez realizację, której chcemy umożliwić mieszkańcom Krasnegostawu i okolic uczestnictwo w tradycyjnych „Sobótkach” oraz pokazać nową formę wydarzenia plenerowego, nawiązującego jednocześnie do dawnych regionalnych zwyczajów.

„Palinocka”, która i tym razem odbędzie się na terenie przy ul. Zaułek Nadrzeczny jest apolityczna i nie ma charakteru religijnego. Skupiamy się na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych.

W najkrótszą noc w roku gwarantujemy dobry klimat i miejsce dla każdego. Ogniska piknikowe, pieczone ziemniaki oraz strefa dla grillowiczów czekają! Dla tych, którzy wolą gotowe dania Koło Gospodyń Wiejskich Boruń przygotowuje swoje specjały. Zimne piwko zaserwuje Browar Jagiełło. Zagrają Fifidroki! Wszystko to w bardzo staropolskiej oprawie. Bawimy się jak w zeszłym roku, do białego rana!

Więcej informacji:

Wydarzenie na fb
https://www.facebook.com/events/239829609803820/

YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=LdMJNtzqoCM

Palinocka
http://palinocka.net

Pod Napięciem
http://podnapieciem.org

Facebook
https://www.facebook.com/grupapodnapieciem/

Instagram
https://www.instagram.com/pod_napieciem/

Z poważaniem
Prezes Stowarzyszenia Pod Napięciem
Andrzej Kostrzanowski