Zażądajmy postawienia fotoradaru w Fajsławicach!

fotoradar

Dziś po raz kolejny na przejściu dla pieszych w centrum Fajsławic doszło do tragedii. Pod kołami samochodu zginęła osoba, którą wielu z nas znało, lubiło i szanowało. Nie powinniśmy już więcej czekać, aż ktoś łaskawie zauważy nasz problem. Trzeba działać, a najrozsądniejszym rozwiązaniem na tą chwilę jest postawienie fotoradaru.

To nie pierwszy tego typu wypadek. Z policyjnych statystyk wynika, że od 2010 roku do chwili obecnej w centrum Fajsławic zginęło 2 pieszych, a 3 osoby zostały ciężko ranne. Każdy, kto próbował przejść przez drogę w tym miejscu wie, że nie jest to łatwe. Zawsze trzeba bardzo uważać. Przyczyn jest kilka. Najważniejsze to duże natężenie ruchu na krajowej 17-tce i nieprzestrzeganie przez kierowców ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Na ruch nic nie poradzimy, poza centrum może go wyprowadzić jedynie obwodnica. To, o co możemy powalczyć, to zmuszenie kierowców, by przestrzegali przepisów prawa i jechali wolniej. Po rozmowach ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego uznałem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest instalacja jednego lub dwóch fotoradarów.

Obecnie za sytuowanie fotoradarów odpowiada Inspekcja Transportu Drogowego. Jak udało mi się dzisiaj ustalić, temat instalacji takiego urządzenia w Fajsławicach był rozpatrywany przez inspekcję. Odbyły się nawet oględziny odpowiedniego miejsca, w którym uczestniczyła także policja. Decyzje o jego montażu jednak nie zapadły. Naszą rolą powinno być nadanie sprawie szybkiego biegu. Powinniśmy, jako mieszkańcy, napisać odpowiedni wniosek, zebrać jak najwięcej podpisów i złożyć go w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Napisanie wniosku to żaden problem, pytanie czy znajda się osoby, które chciałyby pomóc w zbieraniu podpisów. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy na adres redakcja@fajslawice24.pl lub przez prywatną wiadomość na Facebooku.

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku.


 

Możesz też podpisać petycję w wersji elektronicznej. Po zakończeniu zbierania podpisów wydrukujemy ją i także załączymy do wniosku.

SM