Zginął pieszy potrącony przez suzuki

Wypadek suzuki

57-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj poniósł śmierć na skutek potrącenia przez samochód. Według wstępnych ustaleń policji 62-letnia kierująca samochodem marki suzuki na łuku jezdni zjechała na pobocze a następnie do rowu obok którego gdzie stał pieszy. Po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł. Jak ustalono kierująca znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi biłgorajska prokuratura.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Sól. Z ustaleń funkcjonariuszy zabezpieczających miejsce wypadku wynika, że podróżująca suzuki 62-latka z Biłgoraja na łuku jezdni zjechała na pobocze a następnie do rowu w sąsiedztwie którego przy ogrodzeniu stał pieszy.  Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała do szpitala rannego 57-latka, który na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej suzuki, okazało się że jest w stanie po użyciu alkoholu.

W chwili obecnej policja i prokuratura ustalają wszystkie szczegóły tego zdarzenia. W wypadku komunikacyjnym którego następstwem jest śmierć osoby, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju.

Źródło: KWP Lublin