Złapali wójta „pod wpływem”

Alkomat

Wójt gminy Obsza odpowie za prowadzenie samochodu po pijanemu. Policyjny alkomat wykazał, że Andrzej P. miał w organizmie blisko 0.6 promila alkoholu. Samorządowiec zapewnia, że nie pił.

Andrzej P. wpadł w Obszy, 12 czerwca rano. Policjanci z biłgorajskiej drogówki zatrzymali jego opla do rutynowej kontroli. 

– 47–letni kierowca, mieszkaniec gminy Obsza miał 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi Milena Wardach, oficer prasowy biłgorajskiej policji. – Mężczyzna nie kwestionował wyniku badania. Nie próbował się tłumaczyć. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 47-latka.

Gdyby stężenie alkoholu w organizmie wójta nie przekroczyło 0,5 promila, Andrzej P. odpowiadałby jedynie za wykroczenie. Teraz jednak samorządowiec odpowie za przestępstwo. Prowadzenie samochodu po pijanemu wiąże się karą do 2 lat więzienia. Do tego należy doliczyć zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. 

– Wynik badania alkomatem stanowi dla mnie duże zaskoczenie – przyznał wójt w specjalnie wydanym oświadczeniu. – Tego dnia nie spożywałem bowiem jakiegokolwiek alkoholu. 

Więcej…

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl