Złote gody par z gminy Fajsławice

Złote gofy fajsławice 2016

Autor zdjęcia: Grzegorz Drozdalski

Wiele wzruszeń towarzyszyło uroczystości wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, parom z naszej gminy. Odznaczenie przyznaje Prezydenta RP parom, które przeżyły razem 50 lat.

Aktu dekoracji jubilatów w dniu 29 czerwca 2016 r. dokonał wójt Tadeusz Chruściel w asyście przewodniczącego rady gminy Andrzeja Wójcika, radnego powiatowego i dyrektora podstawówki w Fajsławicach Janusza Pędzisza oraz dyrektora gimnazjum Mieczysława Palucha. Uroczystość przygotowała Alfreda Adamiak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Fajsławicach.

Odznaczone zostały następujące pary: Stanisława i Wiesław Błaziak, Lucyna i Tadeusz Bochyńscy, Krystyna i Bolesław Idzik, Marianna i Janusz Jagiełlo, Wanda i Bolesław Kosierb, Jadwiga i Wacław Kowlaczyk, Halina i Ryszard Krawczyńscy, Bronisława i Jerzy Mazurek, Helena i Bohdan Trała.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawany jest przez Prezydenta RP, a został ustanowiony w 1960 r. Nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

SM