Zmarł Wojciech Kalinowski

Wojciech Kalinowski

W dniu 14 lipca 2015 r. zmarł Wojciech Kalinowski. Znaliśmy go chyba wszyscy i wszyscy darzyliśmy go wielką sympatią. Dlatego też jego przedwczesna śmierć zasmuciła wielu i trudno nam będzie się z nią pogodzić. Teraz, gdy go zabrakło, uświadomiliśmy sobie, jak bardzo był dla nas ważny.

Wojtek nie gonił za jakimś wielkim sukcesem. Pracował solidnie i ciężko, dzień po dniu, w swoim warsztacie. Spotykał się z ludźmi. Rozmawiał z nimi. Dyskutował. Wszyscy mogli liczyć na jego pomoc. I w tym kieracie dnia codziennego, znajdował też czas na to, żeby spełniać też swoje marzenia. Latał. Wzbijał się w powietrze na paralotni i przez kilkadziesiąt minut patrzył na ten świat z góry. Zapewne czuł się wtedy wolny i szczęśliwy.

To, jak wiele osób poczuło żal po jego śmierci uświadamia nam, dlaczego warto być dobrym człowiekiem. Uświadamia co jest w życiu najważniejsze. Tylko dzięki byciu przyzwoitym możemy zyskać szacunek, przyjaźń i sympatię innych. Tak jak Wojtek.

Pragniemy złożyć szczere kondolencje rodzinie zmarłego. Trudno jest nam opisać żal, jaki czujemy w tej chwili. Jesteśmy z Wami.

Ostatnie pożegnanie Wojtka odbędzie się w piątek, 17.07.2015 o godz. 15:30 w kościele parafialnym w Fajsławicach. Różaniec rozpocznie się poł godziny wcześniej o godz. 15:00.

SM