Zniszczone auta i zablokowana „Siedemnastka”

Wypadek 17

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl

Znacznie zniszczone auta, zablokowana droga oraz koniec dalszej podróży to efekt dzisiejszej stłuczki do której doszło na krajowej 17, w kierunku Piask. Na szczęście kierowcom nic poważnego się nie stało. Do swych domów dotarli zdenerwowani, ale cali i zdrowi. Policjanci apelują o rozważne manewry za kierownicą. Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami.

O dużym szczęściu może mówić dwóch uczestników zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w godzinach porannych na krajowej 17 w kierunku Piask. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów świdnickiej jednostki policji, pojazd dostawczy marki Iveco przy zmianie pasa ruchu najprawdopodobniej nie zauważył pojazdu osobowego marki Renault, który jechał lewym pasem oraz był w trakcie wyprzedzania pojazdu dostawczego i doprowadził do zderzenia się z tym pojazdem. Na szczęście mimo znacznie zniszczonych pojazdów i groźnie wyglądających okoliczności zdarzenia obu kierowcom nic poważnego się nie stało. Jak potwierdził alkomat obaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze czynności na miejscu zdarzenia zakończyli postępowaniem mandatowym wobec 57-letniego kierowcy Iveco, sprawcy tej kolizji.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Śliska nawierzchnia jezdni połączona z zamyśleniem i pośpiechem może mieć nieszczęśliwy w skutkach finał. Zanim wyruszymy w podróż odpowiednio się do niej przygotujmy. Sprawdźmy czy posiadamy właściwe dokumenty swoje i na pojazd. Sprawne auto i wypoczęty organizm oraz zasada ograniczonego zaufania wobec okoliczności na drodze znacząco wpłynie na nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KWP Lublin